Konserwacja przez Numismatic Conservation Services (NCS) [Numizmatyczne Usługi Konserwacyjne]

Numismatic Conservation Services (NCS®) [Numizmatyczne Usługi Konserwacyjne], niezależna spółka stowarzyszona firmy NGC, zapewnia profesjonalne usługi eksperckie związane z konserwacją kolekcji monet, żetonów i medali. Konserwacja monet może wspomóc usuwanie szkodliwych osadów i stabilizację powierzchni monety, odsłaniając piękno najbardziej cenionych okazów.

Szereg zabrudzeń powierzchniowych może spowodować, że moneta nie będzie się kwalifikować do gradingu i pakowania przez firmę NGC. Jej stan można jednak poprawić dzięki profesjonalnej konserwacji. Do takich monet należą monety z osadami typu ciężkiego i osady powierzchniowe o charakterze destabilizującym. Z czasem takie zanieczyszczenia mogą maskować wady i powodować niepożądane zamglenia, plamy, a nawet trwałe uszkodzenia tych monet.

Na szczęście firma Numismatic Conservation Services (NCS) [Numizmatyczne Usługi Konserwacyjne] specjalizuje się w ich usuwaniu i neutralizacji powierzchni monet. Po konserwacji w firmie NCS monety mogą być przeniesione do NGC do certyfikacji, gdzie w zależności od stanu powierzchni mogą być oceniane na podstawie skali numerycznej lub przejść grading szczegółowy.

Poniżej przedstawiono tylko kilka przykładów konserwacji w firmie NCS.

 

Przed Po
Chiny 1908 r. Yunnan L&M-418 Y-254 srebrny dolar
Przed Po
Wyspa Man 1985 r. złota moneta o wartości 5 angelów Proof (stan lustrzany)
Przed Po
Chiny 1984 r. 10 juanów Panda Proof (stan lustrzany)
Przed Po
Stany Zjednoczone 1938 r. półdolarówka Proof (stan lustrzany)
Przed Po
Indochiny Francuskie 1946 r. Essai KM-42 miedziano-niklowy piastr
Przed Po
Niemcy 1916E pół marki