Stowarzyszenie Kolekcjonerów NGC – omówienie

Stowarzyszenie Kolekcjonerów NGC łączy różnych kolekcjonerów w dynamicznej społeczności online. Członkostwo jest otwarte dla każdego, kto lubi zbierać monety, żetony lub medale i chce skorzystać z naszych ekskluzywnych narzędzi i zasobów.

Kilka ekskluzywnych funkcji jest dostępnych od ręki, zaraz po dołączeniu do społeczności. Jeden z naszych najbardziej popularnych zasobów to Rejestr monet NGC – największy i najbardziej kompleksowy rejestr tego rodzaju. Użytkownicy mogą tworzyć własne kolekcje online certyfikowanych. przez NGC monet i rywalizować o najważniejsze wyróżnienia w czterech kategoriach w dorocznym konkursie NGC Registry Awards  [Nagrody Rejestru NGC]. Zobacz zwycięskie zestawy z poprzednich lat tutaj.

Kolejną wielką korzyścią dostępną dla kolekcjonerów będących członkami Stowarzyszenia Kolekcjonerów jest udział w Radach dyskusyjnych. Członków zapraszamy do udziału w ożywionych dyskusjach nt. wspólnego zainteresowania z innymi kolekcjonerami i numizmatykami NGC, a także do prowadzenia bloga o swoich zbiorach w Dziennikach Kolekcjonerów.

Oferujemy także unikalne narzędzie badawcze, które pozwala na weryfikację certyfikatu NGC. Można wprowadzić numer seryjny dowolnej monety certyfikowanej przez NGC online lub na urządzeniu mobilnym, aby uzyskać dostęp do pełnego raportu. Jego ocena, data, nazwa i – o ile to możliwe – obrazy w wysokiej rozdzielczości oraz wartości z Przewodnika cenowego NGC dla monet amerykańskich są dostępne dla użytkownika wszędzie, gdzie dociera w poszukiwaniu monet.

Bardziej zaawansowani kolekcjonerzy mogą rozważyć członkostwo typu Associate, Premium lub Elite. Zyskają dostęp do dodatkowych ekskluzywnych funkcji, takich jak Rejestr NGC, raport grupy online aktualizowany co tydzień, oferujący najnowsze dane dotyczące monet ocenionych przez NGC; Centralna Aukcja NGC, która podaje ceny monet NGC osiągnięte na aukcji, a także strony ze szczegółami nt. monet VarietyPlus® – obszerny przewodnik dotyczący odmian monet uznawanych przez NGC. A co najlepsze, można uzyskać uprawnienia związane z bezpośrednią wysyłką do NGC, pozwalające korzystać z naszych formularzy wysyłkowych online w celu przygotowania monet do certyfikacji NGC – wszystko w ciągu kilku minut od dołączenia do społeczności.

Pamiętajmy, że wszyscy członkowie Stowarzyszenia Kolekcjonerów NGC mogą korzystać z naszej współpracy z firmą Numismatic Conservation Services (NCS) [Numizmatyczne Usługi Konserwacyjne], oddając monety do profesjonalnej konserwacji przed gradingiem, a także z usług firmy Gwarancja dla Banknotów (PMG) – wiodącej, niezależnej firmy certyfikującej walutę. 

Stowarzyszenie Kolekcjonerów NGC to najbogatsze źródło informacji dla kolekcjonerów. Zobacz listę korzyści z członkostwa, aby uzyskać więcej szczegółów na temat możliwości, jakie daje członkostwo.